POUŤ HIPPIES (od 31.7.)   

mnohem podrobněji v angličtině: [more in English]
Pouť 2004 - začíná na Moravě, ve Zlatých Horách!. Začátek je znám, zbytek se upřesní brzo. Od 1.7. ale budu na Plateau Putorana - úžasnym místě. V tý době najdete info na Polské stránce.

To se sejde asi 200 - 600 hippies a jiných lidí, nikdo na nikoho nehledí jako ty jsi hippy a ty zase ne, je to velice v pohodě.
Bude spousta kytar a bubínků (určitě si vezměte kytaru, housle a podobně ssebou!!! - večerní a noční jamy patří k nejlepším co jsem kdy zažil!) a půjde se asi 14 dní po Polsku, batohy stany a spacáky veze nákladní auto, které vždycky přijede na místo noclehu; jde se, zpívá se, tančí, povídá, koupe v řekách, kdo chce, tak "na adama"... spí se ve stanech a nebo ve školách, kdo chce, často i u lidí v rodinách.
Je to určitě jedna z nejhezčích, nejsilnějších akcí co jsem kdy kde viděl. A nejfotogeničtější.
V roce 2003 je už 25. ročník! Lze se zúčastnit i jen části akce.
Většinu se začíná kolem 30. července, končí 12.8.      Trasa v roce 2003.

Část lidí pak ještě jede na několik dní tábořit 15km do Olsztyna, kde jsou vápencový kopce a jeskyně, městečko a hrad. Ale tam už se dost pije, a atmosféra už je trochu vyšumělá.

Mimochodem, je to celé zdarma, platí se jen kolem 60 zlotých na benzín tomu nákladnímu autu - ale kdo nemá, nedá. Nikdo vám za to nadávat nebude. I strava je zajištěna - pohostinností vesničanů.

90% lidí tvoří mladí lidé, od 15 do něco přes dvacet, ale akce je otevřená všem bez rozdílu. 

Akce je organizovaná katolickou církví. No, vlastně ani ne církví - té je tahle akcička spíš trnem v oku - ale knězem Špakem. Už několikrát se církev pokusila tuhle pouť zakázat.

Vám, kdo nejste věřící a komu jsou třeba misionáři protivní: já taky nevěřím - není to žádnej problém. K hippies patří přece láska a tolerance. Nikdo vám nebude nic nutit.
Vlastně, tohleto je moje nejhezčí setkání s kostelem. V kostelech je skvělá akustika, příjemně chladno, a mše není nuda: zpívá se, hraje na kytaru, bubnuje. Hlavní částí je diskuze, kdo chce tak vstane a řekne, co si myslí. Někdy je to hodně zajímavá rozprava. Na konci vás každej srdečně obejme a popřeje štěstí. Kostel se tu nebere jako tabu, ale jako místo k setkání. Často naboso, se psem... No a kdo chce, sedne si do trávy před kostelem, dovnitř nemusí.

Mnohem víc informací je v anglické verzi. Určitě se tam podívejte i pokud anglicky moc neumíte.

A HLAVNĚ SE TAKÉ PODÍVEJTE NA FOTOGRAFIE Z TĚCHTO POUTÍ (Ota Nepilý)!!!

Kalendář se 150ti kvalitními fotografiemi Oty Nepilého už je vyprodaný. Většina fotek je ale online.

Historie Hippies v Čechách od počátku až do dneška - exkluzívní materiál! (napsal Roman)

Historie Rodiny Rainbow (Rainbow Family)

Kamp = sdružení hippies a podobných lidí. Dílny, klub, čajovna, místo k potkání se...

Kdybyste se chtěli zúčastnit, tak mi napište (nakonec, můžeme jet třeba spolu stopem... :-)) nebo se podívejte též na polské stránky (další fotografie, historie a pod...). 
Napište mi i pokud máte nějaké nápady, připomínky, můžete pomoct s přepisováním textů nebo s překladem, zajímáte se o Hippies nebo ochranu přírody...  
či se chcete organizovat, setkat, pozvat další lidi na vaši akci, pobavit se,...        Mohu Váš dopis uveřejnit na těchto stránkách, odepsat, atd.

Pro další informace o hippies v Čechách, zkuste taky Vitexovy stránky.

hezký léto
Petr 
Petr@hippie.wz.cz    
 

moje stránka.                                                                              Moje fotografie z poutí a z USA.
Překlad knihy Atomový věk, The Greenpeace Book of the Nuclear Age, dostupný v elektronické podobě zdarma (Petr)
Ekologická organizace Děti Země
Absurdní galerie propagandistických plakátů z Ruska, Kuby a Československa. Plakáty z USA.
Leonard Cohen Lyrics page - jeho poezie i kytara je jednoduchá, ale velice působivá a fajn.... Upravil jsem to tak, aby se všechny jeho texty daly i najednou vytisknout.
Britské listy - nezávislé zpravodajství online, česky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ztratili jste se v květech. Jste tedy v dobrých rukou...
You got lost in flowers...  Yóu are in good hands then...